Parohia Sfantul Dumitru, Slobozia
Site-ul oficial Parohia "Sfântul Dimitrie, Izvorâtorul de Mir - Slobozia", cu hramul Sfântul Mare Mucenic Dimitrie Izvorâtorul De Mir, din Protopopiatul Slobozia al Episcopiei Sloboziei și Călărașilor.

Daruri pentru elevii Liceului Tehnologic Special „Ion Teodorescu” SloboziaNoutati
06-11-2017 22:58
Miercuri, 25 octombrie 2017, cu binecuvântareaPreasfinţitului Părinte Vincenţiu, Episcopul Sloboziei şi Călăraşilor, preoţiiParohiei „Sfântul Dumitru” Slobozia, în ajunul hramului bisericii parohiale,i-au vizitat pe elevii Liceului Tehnologic Special „Ion Teodorescu” Slobozia.Cu această ocazie cei 80 de elevii au primit daruri,oferite prin contribuţia credincioşilor parohiei, iar preacucernicul preotConstantin Pătraşcu le-a adresat elevilor şi cadrelor didactice un cuvânt deînvăţătură.