Acțiune filantropică în Parohia „Sfântul Dumitru” Slobozia

          Vineri, 28 mai 2021, Parohia „Sfântul Dumitru” Slobozia, prin părintele paroh Constantin Pătrașcu și domnul Valentin Baciu, cântăreț bisericesc, a oferit copiilor de la Căsuțele de tip familial din municipiul Slobozia legume, fructe, dulciuri, alimente de strictă necesitate și băuturi răcoritoare prin generozitatea unei familii apropiate de biserică.

          Copiii au primit cu bucurie vizita preotului și au mulțumit pentru darurile oferite.

          A consemnat preot Constantin Pătrașcu, Parohia „Sfântul Dumitru”, Protopopiatul Slobozia

Se încarcă
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...