Parohia Sfântul Dumitru Slobozia răsplătește osteneala enoriașilor săi
În ziua de vineri, 30 octombrie 2020, preoții slujitori ai Parohiei „Sfântul Dumitru” Slobozia au oferit pachete cu alimente enoriașilor care s-au implicat în organizarea hramului, prin amenajarea atât a interiorului bisericii, cât și a curții exterioare.
În fiecare an, membrii Consiliului și Comitetului parohial dăruiesc din timpul și priceperea lor pentru a întâmpina sărbătoarea hramului bisericii așa cum se cuvine.
A consemnat preot paroh Constantin Pătrașcu.
![](https://sf-esc.ro/files/images/2020/11/30 oct 2020 - Sf Dumitru - SL (1).jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images/2020/11/30 oct 2020 - Sf Dumitru - SL (2).jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images/2020/11/30 oct 2020 - Sf Dumitru - SL (4).jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images/2020/11/30 oct 2020 - Sf Dumitru - SL (3).jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images/2020/11/30 oct 2020 - Sf Dumitru - SL (1).jpg)