Mărțișorul – darul primăverii la Parohia „Sfântul Dumitru” Slobozia

Duminică, 28 februarie 2016, elevii clasei a IV – a de laȘcoala Gimnazială „Gheorghe Lazăr”, structură a Seminarului Teologic „SfântulIoan Gură de Aur” din Slobozia, însoțiți de doamna învățător Viorica Parpală,au participat la activitatea „Mărțișorul - darul primăverii”, desfășurată labiserica Parohiei „Sfântul Dumitru” Slobozia.

După ce au asistat la slujba Sfintei Liturghii, elevii auoferit femeilor câte un mărțișor confecționat de ei și de copiii de la grupelemari ale Grădiniței „Pinochio”, o altă structură a Seminarului Teologic, încadrul „Zilei Porților Deschise”.

Preoții slujitori le-au mulțumit copiilor și cadrelordidactice și le-au oferit în dar dulciuri, ca răsplată pentru strădania lor.

Activitatea s-a desfășurat în cadrul Parteneriatului educaționalpe care Parohia „Sfântul Dumitru” l-a încheiat cu Protopopiatul Slobozia șiSeminarului Teologic „Sfântul Ioan Gură de Aur”.
Se încarcă
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...