Femeia creștină sărbătorită în parohiile din municipiul Slobozia

Și în acest an, enoriașele din parohiile municipiului Slobozia au fost sărbătorite de Ziua Femeii Creștine – 8 Martie în mijlocul comunităților parohiale.

Preoții de la parohiile „Cuza Vodă” și „Sfântul Dumitru” din Slobozia, după ce au evidențiat modelul suprem al femeii creștine care este Maica Domnului prin predicile de la Amvon, au oferit doamnelor și domnișoarelor prezente la biserică, în Duminica a doua din Postul Mare, flori și mărțișoare cu prilejul începutului primăverii.

Este un semn al prețuirii și aprecierii pentru creștinele parohiei care trăiesc, iubesc, se bucură, crează, dăruiesc zilnic din darurile cu care Dumnezeu le-a înzestrat și ne fac viața mai frumoasă și mai luminoasă.

La mulți ani!

A consemnat preot Stanciu Cătălin, Parohia „Sfântul Dumitru” Slobozia
Se încarcă
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...