Serbare de Crăciun la Parohia „Sfântul Dumitru” Slobozia

Vineri, 12 decembrie 2014, un grup de copii de la Grădiniţa „Pinocchio”, aparţinând Seminarului Teologic „Sfântul Ioan Gură de Aur” din Slobozia, au prezentat serbarea de Crăciun la biserica Parohiei „Sfântul Dumitru” Slobozia. Copiii au fost pregătiţi de doamnele educatoare, Victoria Năstăsoiu şi Valentina Tănase şi au încântat audienţa cu poezii religioase colinde şi urări tradiţionale.

Împlinind porunca dragostei creştine copiii împreună cu părinţii au oferit familiilor nevoiaşe din parohie ajutoare constând în alimente şi îmbrăcăminte, pentru a aduce o rază de bucurie în casele şi sufletele lor.

Părinţii slujitori ai acestei parohii i-au răsplătit pe copii cu daruri de jucării şi dulciuri.
Se încarcă
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...