Parohia „Sfântul Dumitru” din Slobozia, gazda Cercului pastoral nr. 1

Vineri, 13 iunie 2014, Parohia „Sfantul Dumitru” din Slobozia, a fost gazda Cercului Pastoral nr. 1 al Protopopiatului Slobozia. Sub protia parintelui Protopop Dumitru Draghici, s-a oficiat Taina Sfantului Maslu, la care au participat 17 preoti care au raspuns invitației parinților slujitori : Constantin Patrascu, Cristian Stefan Munteanu si Catalin Stanciu.

Referent a fost preacucernicul parinte Alexandru Tanase, de la Parohia Slobozia Noua I, sustinand referatul cu tema „Rolul ierurgiilor in viata credinciosilor”.

La sfarsitul slujbei, preacucernicul parinte protopop Dumitru Draghici le-a transmis participantilor binecuvantarea Preasfintitului Parinte Vincentiu, Episcopul Sloboziei si Calarasilor, indemnandu-i totodata la mai multa rugaciune si nadejde in milostivirea lui Dumnezeu.

Credinciosii au primit binecuvantari, bucurandu-se de impreuna-slujire si ungerea cu untdelemn sfintit.
Se încarcă
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...