Taina spovedaniei primită de tineri la Parohia Sfântul Dumitru Slobozia

În perioada Postului Sfintelor Paşti, cu binecuvântarea Preasfinţitului Părinte Vincenţiu, numeroşi tineri, elevi ai Liceului Tehnologic Mihai Eminescu Slobozia, au venit, pe parcursul a 3 zile, la biserica Sfântul Dumitru din Slobozia pentru a primi Sfânta Taină a Spovedaniei. Ei au fost însoţiţi de doamnele Julieta Radu şi Alina Iftode, profesori de religie.

Tinerii au ascultat mai întâi o scurtă cateheză despre Spovedanie, după care şi-au mărturisit păcatele preoţilor duhovnici şi au primit iertarea dumnezeiască, pentru a trăi praznicul Învierii Mântuitorului cu sufletele curate.

La plecare, elevii au primit câte un exemplar al periodicului Bărăganul Ortodox şi o iconiţă. Cei peste 150 de tineri au fost îndemnaţi de preoţi să participe la slujbele săvârşite în Săptămâna Patimilor, să postească şi să se roage, pentru ca bucuria Sfintelor Paşti să fie trăită deplin.
Se încarcă
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...