Taina spovedaniei primită de tineri la Parohia Sfântul Dumitru Slobozia

In perioada Postului Sfintelor Pasti, cu binecuvantarea Preasfintitului Parinte Vincentiu, numerosi tineri, elevi ai Liceului Tehnologic Mihai Eminescu Slobozia, au venit, pe parcursul a 3 zile, la biserica Sfantul Dumitru din Slobozia pentru a primi Sfanta Taina a Spovedaniei. Ei au fost insotiti de doamnele Julieta Radu si Alina Iftode, profesori de religie.

Tinerii au ascultat mai intai o scurta cateheza despre Spovedanie, dupa care si-au marturisit pacatele preotilor duhovnici si au primit iertarea dumnezeiasca, pentru a trai praznicul Invierii Mantuitorului cu sufletele curate.

La plecare, elevii au primit cate un exemplar al periodicului Baraganul Ortodox si o iconita. Cei peste 150 de tineri au fost indemnati de preoti sa participe la slujbele savarsite in Saptamana Patimilor, sa posteasca si sa se roage, pentru ca bucuria Sfintelor Pasti sa fie traita deplin.
Se încarcă
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...