„Iată vine Moş Crăciun”

Marţi, 18 decembrie 2012, cu binecuvântarea Preasfinţitului Părinte Vincenţiu, Episcopul Sloboziei şi Călăraşilor, Biroul de asistenţă socială al Protopopiatul Slobozia în parteneriat cu Grădiniţa cu Program Prelungit nr. 2 Slobozia şi în colaborare cu Parohia „Sfântul Dumitru” Slobozia a organizat evenimentul „Iată vine Moş Crăciun!”.

În cadrul acestuia, 60 de copii de la grupa mare şi mijlocie, însoţiţi de doamna director Georgeta Tudor şi coordonaţi de doamnele educator Emilia Ionescu, Maria Dan şi Elena Frangulea au cântat coline şi au interpretat sceneta „Naşterea lui Iisus”.

Ei au fost admiraţi şi aplaudaţi de părinţi şi enoriaşi ai Parohiei „Sf. Dumitru” Slobozia, iar prin grija preoţilor slujitori şi dărnicia credincioşilor fiecare copil a primit un cadou de Crăciun.

Evenimentul face parte din proiectul social – educativ: „Lăsaţi copiii să vină la Mine!” coordonat de Biroul de asistenţă socială al Protopopiatul Slobozia, prin Protopop Dumitru Drăghici şi asistent social Anastasia Pătraşcu.

A consemnat Preot Constantin Pătraşcu, Parohia „Sfântul Dumitru”, Slobozia
Se încarcă
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...