Alături de semeni

Cu ocazia Marelui Praznic al Învierii Domnului, în cadrul parteneriatului dintre Parohia Sf. Dumitru, Slobozia şi Penitenciarul Slobozia, în Vinerea Patimilor, 15 persoane private de libertate au oferit pachete cu alimente, dulciuri şi fructe unui număr de 20 copii din familii nevoiaşe, enoriaşi ai Parohiei Sf. Dumitru Slobozia.

Acţiunile de ajutorare a celor aflaţi în dificultate au continuat în cadrul Parohiei prin implicarea unor oameni generoşi, care alături de cei trei preoţi slujitori, au oferit ajutoare materiale unui număr de 30 familii cu venituri reduse din căminele de nefamilişti din Parohie.

A consemnat Pr. Cătălin Stanciu, Parohia Sf. Dumitru Slobozia
Se încarcă
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...