Sărbătoarea Sf. Ier. Nicolae la Parohia Sf. Dumitru din Slobozia

In ajunul sarbatorii Sfantului Ierarh Nicolae, slujitorii Parohiei Sf. Dumitru din Slobozia cu ajutorul unor credinciosi milostivi, au oferit daruri unui numar de 90 de copii proveniti din familii cu posibilitati materiale reduse.

Actiunea a fost organizata cu binecuvantarea Preasfintitului Parinte Vincentiu, Episcopul Sloboziei si Calarasilor si a fost mediatizata de postul local TV Antena 1 Slobozia.

Copiii, au fost insotiti de PC Soare Sorinel Cristinel, profesor de religie la Scoala generala nr. 4 Slobozia si de doamnele Plesu Mriana, director adjunct al scolii, Oancea Laura si Parpala Viorica invatatoare invatatoare.

Drept multumire pentru darurile primite copiii au prezentat un frumos concert de colinde, dirijati de doamna invatatoare Zainea Emanuela, care a adus bucurie in sufletele preotilor si credinciosilor veniti sa participe la slujba Vecerniei.

Preotii le-au vorbit despre viata si minunile Sf. Ier. Nicolae, despre semnificatia sarbatorilor de iarna si i-au miruit.

Dupa aceasta frumoasa actiune copiii au participat la slujba Vecerniei, ascultand cu atentie rugaciunile si cantarile bisericesti.
Se încarcă
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...