Sărbătoarea Sf. Ier. Nicolae la Parohia Sf. Dumitru din Slobozia

În ajunul sărbătorii Sfântului Ierarh Nicolae, slujitorii Parohiei Sf. Dumitru din Slobozia cu ajutorul unor credincioşi milostivi, au oferit daruri unui număr de 90 de copii proveniţi din familii cu posibilităţi materiale reduse.

Acţiunea a fost organizată cu binecuvântarea Preasfinţitului Părinte Vincenţiu, Episcopul Sloboziei şi Călăraşilor şi a fost mediatizată de postul local TV Antena 1 Slobozia.

Copiii, au fost însoţiţi de PC Soare Sorinel Cristinel, profesor de religie la Şcoala generală nr. 4 Slobozia şi de doamnele Pleşu Mriana, director adjunct al şcolii, Oancea Laura şi Parpală Viorica învăţătoare învăţătoare.

Drept mulţumire pentru darurile primite copiii au prezentat un frumos concert de colinde, dirijaţi de doamna învăţătoare Zainea Emanuela, care a adus bucurie în sufletele preoţilor şi credincioşilor veniţi să participe la slujba Vecerniei.

Preoţii le-au vorbit despre viaţa şi minunile Sf. Ier. Nicolae, despre semnificaţia sărbătorilor de iarnă şi i-au miruit.

După această frumoasă acţiune copiii au participat la slujba Vecerniei, ascultând cu atenţie rugăciunile şi cântările bisericeşti.
Se încarcă
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...