O acţiune lăudabilă

Marţi 15 martie zona de nord a municipiului Slobozia a fost beneficiara unei ample acţiuni de ecologizare desfăşurată de un număr însemnat de tineri din oraşul nostru coordonaţi de reprezentanţi ai autorităţilor locale.

Astfel şi biserica Parohiei Sf. Dumitru situată pe Şoseaua Nordului, ce deserveşte credincioşii din această zonă a oraşului nostru s-a bucurat de roadele acestei acţiuni de ecologizare.

Este de apreciat şi susţinut un asemenea demers care are ca scop conştientizarea tuturor oamenilor pentru păstrarea şi întreţinerea mediului înconjurător prin îndepărtarea gunoaielor şi sortarea lor pe categorii precum şi propovăduirea valorilor morale creştine prin promovarea bunului simţ şi al resposabilităţii mai ales în rândul tinerilor.
Se încarcă
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...