Parohia Sf. Dumitru din Slobozia a daruit sticle cu aghiazmă bătrânilor din parohie

În ziua de Bobotează, la orele pranzului, Preotul Cătălin Stanciu de la parohia Sf. Dumitru din Slobozia, însoţit de dl. epitrop Nicolae Anghel au dus aghiazmă mare, ambalată în sticle personalizate cu fotografia bisericii parohiale, în casele bătrânilor care nu se pot deplasa la sfânta biserică. Astfel bucuria acestui mare praznic a fost împărtăşită prin această apă sfinţită şi crenguţe de busuioc şi celor care din neputinţele bătrâneţilor şi a bolilor de care suferă nu mai pot veni în Sfânta biserică, dar biserica prin slujitorii ei a venit în intâmpinarea lor aducându-le alinare şi bucurie.

Prin purtarea de grijă a lui Dumnezeu şi în acest an parohia Sf. Dumitru din Slobozia a împartit, cu ajutorul unor creştini cu dragoste de Sfânta Biserică şi de semeni, peste 800 de sticle de aghiazmă credincioşilor prezenţi la Slujba Botezului Domnului nostru Iisus Hristos.
Se încarcă
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...